Hastane, Klinik, Tıp Merkezi, Diyaliz Merkezi, Muayenehane, Eczane, Laboratuar gibi Sağlık Kurumları uzman personellerimiz tarafından temizlenerek hijyenik hale getirilir.Havalandırmalar, lambalar, yangın dedektörleri, duvarlar, süpürgelikler, cam pervazla, perdeler, koltuklar, yataklar periyodik olarak temizlenir. Günlük temizlik daha çok bakımı korumak, toz almak amaçlı yapılır. Temizleme gücü yüksek dezenfekte özelliği olan kimyasallarla ulaşılması zor alanların periyodik olarak temizlenmesi eskimeyi ve aşırı kirlenmeyi engellemektedir. Koridorlar tümmerdiven ve Trabzan ve Ferforjeler silinir.

HASTA ODASI TEMİZLİĞİ: Hasta odaları gün içinde rutin olarak temizlikleri yapılır. Hasta odasına izin alınarak girilir. Oda içi çöpler toplanarak temizliğe başlanır. Oda içi yüzeylerin tozu alınır. Yemek masası ve telefonun dezenfekte işlemi yapılır. Camlar ve pencereler silinir. Tuvalet temizliği yapılır. Zemin ihtiyaç varsa kireç boya kirler sökülür ve silinir.Kapı ve kolu silinir. Duşakabin silinir.

CHECK/OUT ODA TEMİZLİĞİ:Hasta taburcu olduktan sonra odanın tamamen temizlenmesi, tekrar kullanıma hazırlanması işlemidir. Oda içi çöpler ve kirli çamaşırlar toplanır. Yatak silinir. Oda içi tüm duvarlar, havalandırma, lambalar, yangın dedektörü, tablolar silinir. Tuvalet, hasta odası tuvaletindeki işlem basamaklarına göre daha detaylı olarak temizlenir. Zeminde ihtiyaç varsa kireç boya kirler sökülür ve silinir. Kapı silinir.

DOKTOR ODASI TEMİZLİĞİ: Hasta muayenesinin olmadığı gece vardiyalarında temizlenir. Gün içerisinde talebe göre temizlik yapılır. Odadaki çöpler toplanır. Telefon ve Masa silinir. Camlar ve pencereler silinir. Lavabo ve ayna temizliğinden sonra zeminde ihtiyaç varsa kireç boya kirler sökülür ve silinir. Kapı kolu silinerek temizlik işlemi bitirilir.

İDARİ OFİS TEMİZLİĞİ:ofis temizliği mesai saatleri haricinde yapılır. Gün içerisinde talebe göre temizlik yapılabilir. Odadaki çöpler toplanır. Masa üstündeki hiçbir şey yer değiştirmemek suretiyle silinir. Camlar ve pencere kenarları silinir. zeminde ihtiyaç varsa kireç boya kirler sökülür ve silinir. Kapı kolu silinerek temizlik işlemi tamamlanır. Sağlık kurumunda el değmedik yer kalmayacak şekilde temizlik yapılarak hijyenik ortam sağlanır. Son kontrolleri yapıldıktan sonra temiz teslim edilir.

Temizlik esnasında kullanılacak tüm Avrupa standartlarındaki temizlik ürünleri, makine ve ekipmanlar firmamızca karşılanır. Kullanılacak ürünler ücretlendirmeye dahildir. Sizden ayrıca ücret veya ürün talep edilmez…

Full-time (Bordrolu sürekli temizlik hizmetleri personeli), Part-time (Günün belli saatleri veya haftanın belirli günleri) ve çeşitli periyotlarda genel temizlik hizmetleri (haftada, on beş günde veya ayda bir) yada tek seferlik Sağlık Kurumu temizliği yapmaktayız.Periyodik temizlikler tatil günlerinde, iş trafiğinin yoğun olmadığı zamanlarda yapılır. olmak üzere ihtiyaca göre Akar(mite) v.s. gibi mikroplara karşı dezenfekte sağlama amaçlı ilaçlama veya lokal alan temizliği de yapmaktadır.

SGM Özel Güvenlik Blue Sistem Pendik Medya